Pokerstars

Pokerstars

 
9.88
Pokerstars
Pokerstars
2001
14
18
200% až do €40

Začátek roku 2017 byl pro české pokerové hráče smutným obdobím, které naštěstí zachránila herna PokerStars, když získala oficiální licenci. Firma, která je známá po celém světě, využívají ji statisíce uživatelů a její historie sahá do počátku tohoto století, se rozhodla nezanevřít na české hráče. Díky tomu můžeme nadále využívat téměř všechny služby jako před oním zlomovým zákonem. Hernu si zhodnotíme v podrobné recenzi.

Registrace, platby, software

Po kliknutí na některý z odkazů budete přesměrování na nový web Pokerstars.cz, kterou si herna spustila únoru 2017. Zákazník si zde může rovnou stáhnout software, přes který se zaregistruje, vloží peníze a může hrát. První krokem je rychlé stažení a instalace programu, následně se v hlavní lobby použije tlačítko Vytvořit účet. Při registraci jsou zadány všechny povinné osobní údaje, číslo bankovního konta, emailová adresa atd. Dále je potřeba vložit finanční prostředky. Původně bylo možné využívat např. internetové peněženky, předplacené služby a mobilní platby, ale z hlediska českých zákonů je momentálně k dispozici bankovní převod a platební karta. Samotnou online registraci je nutné do 30 dní dokončit fyzickým ověřením hráče. To probíhá na místních obecních úřadech, které jsou k tomu určeny, a je zde administrativní poplatek 200 Kč. V každém případě před dokončení registrace nelze vybírat vyhrané finanční prostředky a nejsou dostupné některé funkce.

Software plně odpovídá licenčním podmínkám pro Českou republiku a i díky tomu je poměrně jednoduchý, přehledný a hlavně plně lokalizovaný. To platí jak pro jednotlivé sekce, pokladnu, nastavení, ale i nápovědu a všechno ostatní. Barevně se drží zaběhnutého standardu kombinujícího červeno, bílou a černou. Zákazník si může vybrat hry pomocí rychlého přístupu nebo klasickým hledáním v seznamu cash games, turnajů atd.

Bonusy a VIP program

Momentálně PokerStars pro české hráče nabízí až $40 k jejich vkladu $20, což odpovídá 200% bonusu. Stačí při prvním vkladu zadat kód FORTY a následně si počkat na samostatné části bonusu. Pokud již hráč ověřil svou totožnost a jeho registrace je kompletní může se těšit na tři finanční injekce – prvních $15 se připíše poté, kdy získá v jeden den alespoň 0,01 VPP, dalších $15 získá, pokud se mu to podaří i druhý den, posledních $10 po načtení VPP v rámci třetího dne. Naopak, pokud hráč nemá dokončenou registraci a je stále v třicetidenní čekací lhůtě, může získat za první den maximálně $5 a za druhý den také. Zbývající peníze se rozdělí na tři části a budou k dispozici až po úplném ověření účtu, tedy $10 každý den při zisku 0,01 VPP.

Kromě krátkodobých a střednědobých akcí je u PokerStars velmi dobře fungující VIP program. Ten je postavený na sbírání VPP bodů za hraní s reálnými penězi, konkrétně při poměru 5,5 bodů za $1 a 6,1 bodu za €1. Zmíněné jedno €1 a $1 odpovídá rakeu u cash games a poplatkům u turnajů. Program je pak rozdělen na šest stupňů, na kterých se získávají tzv. StarsCoin, což jsou platební mince do obchodu. Lze za ně koupit vstupenky, reálné dárky, peníze atd. Základní úroveň programu, BronzeStar obsahuje 20 úrovní, každou z nich hráč získá po nahrání 5 VPP a celkem může získat až 169 SC. Další stupínky, ChromStar, SilverStar, GoldStar,  PlatinumStar a Supernova postupně zvyšují své nároky, ale hlavně odměny. Předposlední stupínek například přináší až 46 500 SC, naopak Supernova je neomezena a SC body lze sbírat pořád.

Hry a turnaje

Z hlediska popularity je stále na vrcholu pokerová varianta Texas Hold'em. Mimo ní si u PokerStars drží určitou úroveň i další verze. Celkem bychom napočítali neuvěřitelných 29 verzí a variant pokeru, ale Hold'em je neustále v hledáčku hráčů, a proto je zde nejvíce zábavy. Z hlediska licence udělené Ministerstvem financí je herní situace takováto -  základem jsou cash games stoly, které nejsou nijak pro české hráče omezeny a mohou zde bojovat proti lidem z celého světa. S tím souvisí i tzv. Zoom Cash Games. Při této variantě je každá nová hra započata u nového stolu s novými hráči. Pokud zákazník složí karty je okamžitě přesunut jinam a zde bojuje s novými kartami. Rychlost a průměrný počet odehraných her jsou zde velmi vysoké.

Další kategorii tvoří Sit & Go turnaje, které jsou omezeny jen z hlediska nejmenší hodnoty buy-inu 5 %. Prakticky to znamená, že Češi v seznamu nenajdou například hyper turbo turnaje s nejvyššími vklady. Jinak je ale nabídka hodně rozsáhlá a dostačující. MultiTable turnaje jsou na tom o poznání hůře. I když se situace může změnit a zástupci PokerStars se o to dlouhodobě snaží, zákon neumožňuje hru u akcí, kde není předem vybráno alespoň 50% prizepoolu. V důsledku toho je nabídka hodně chudá, ale velké a dobře připravené turnaje se najdou i na našem trhu. Určitou alternativou jsou stoly Sit & Go pro 60, 90 a 180 hráčů.

Zákaznická podpora

Možnosti komunikace jsou ovlivněny velikostí hráčské základny. Kvůli tomuto faktu nelze využít live chat. Telefonické spojení je možno získat na vyžádání v případě větších problémů. Většina komunikace tak funguje pomocí emailu nebo prostřednictvím online formuláře na webu a v programu herny. Podpora je rychlá a vzhledem k tomu, že se PokerStars angažuje v České republice, je i v češtině. Právě snaha o budování dobrého jména na našem trhu přináší zákazníkům spoustu výhod.

Screenshoty

TURNAJE
TABLE
LOBBY
Obecné informace

Platební metody: Vodafone, T-Mobile, Telefónica O2, Skrill (Moneybookers), NETELLER, Visa, EntroPay, MasterCard, místní bankovní převod, online bankovní převod, Paysafecard, WebMoney, Ukash, přímý bankovní převod, šek, Wire výběry
Kasino je v češtine: Ano