Strategie a pravděpodobnosti ve hře online poker od HH

Nejlepší místa, kde si zahrát texas holdem poker
Herna
Stáhnout
#1
  • Díky exkluzivní spolupráci s hernami garantujeme nejlepší bonusové nabídky v České republice a na Slovensku pro hráče z našeho webu. Nezapomeňte – registrovat se a hrát u heren přes náš web se opravdu vyplatí.

    Váš tým Hazardnihrac.com

Pokerová pravidla nejoblíbenější varianty Texas Hold'em už znáte. Nyní bychom vás rádi seznámili se základními strategiemi a pravděpodobnostmi ve hře Texas Hold'em. Zde jsou jen úvodní informace, další poznatky můžete čerpat v jednotlivých strategiích.

Strategie je ve hře Texas Hold'em nesmírně důležitá, protože poker není založen pouze na náhodě, ale hlavně na dovednostech. Najdete obrovské množství pokerových strategií pro začátečníky i profesionály. I jako začínající hráči pokeru byste měli alespoň základní poker strategie znát. Vrhněte se na ně ale až poté, kdy si budete jisti, že znáte perfektně pravidla Texas Hold'em pokeru. Ta nejzákladnější pokerová strategie se týká vaší pozice ve hře (vzdálenost od dealer button). Jak už bylo zmíněno v sekci naučte se poker, pozice dealera se posunuje po směru hodinových ručiček při každém rozdávání karet.
 
V této pozici sází hráč jako poslední (kromě prvního kola). V pokeru je obvykle výhodnější hrát jako poslední, protože už víte, jak hráli vaši protihráči, a můžete se lépe rozhodnout. Ve hře o deseti hráčích se rozlišují tyto tři základní pozice: early position – 3-4 hráči nalevo od dealera, late position – pozice dealera a dvou hráčů od něj napravo, middle position – všechny ostatní pozice.
 
Hra poker není jenom o vašich kartách, důležité jsou i další věci. Vždy byste měli zvážit, na jaké jste pozici, ještě než si vsadíte. Začínající hráči obvykle dělají tu chybu, že hrají i se slabými kartami. Pokud si uvědomíte svou pozici, nebudete hrát dál se všemi kartami, ale když už budete hrát, budete mnohem agresivnější. Tato pokerová taktika je velmi jednoduchá, ale zároveň i velmi účinná.
 
 
Příklad: Jste v early position vedle big blind a jsou vám rozdány karty eso a kluk v různé barvě. Začínající hráč by pravděpodobně dorovnal. Ve hře o deseti hráčích jste ale v obrovské nevýhodě. Pokud ale máte stejné karty a jste na pozici dealera, můžete v klidu sledovat všechny protihráče a na základě jejich chování se rozhodnete. Pokud například půjde někdo all-in, vy si ušetříte big blind. Naopak pokud všichni složí karty a zůstanou jen hráči na pozici blind, můžete hrát agresivně, aby zbývající hráči složili karty. Vy pak vyhrajete jejich blind sázky.
 
 
Proč je vůbec potřeba znát pravděpodobnosti v pokeru? Pokud máte rozdány určité karty a znáte pravděpodobnosti, můžete se mnohem lépe rozhodnout, zda dorovnat, vsadit si, popř. navýšit sázku nebo naopak checkovat či složit karty. A jakmile se umíte správně rozhodnout, vyhráváte mnohem víc a častěji než dříve a zároveň v případě prohry neprohrajete tolik. Pravděpodobnosti ve hře Texas Hold'em poker se na první pohled zdají velmi složité. Přesto stačí, když si zapamatujete pár jednoduchých pokerových pravidel. Vždy, když se rozhodujete, zda si vsadit, měli byste si položit tuto otázku: „Jsou šance na mé straně?“ 
 
Musíte vzít v úvahu také výši případné výhry. Například ve hře jeden na jednoho, kde jsou šance 50 % - tedy 1:1 a výplatní poměr 3:1, se vyplatí hrát dál. Pokud vsadíte jeden dolar, můžete vyhrát  $3. Jakmile by ale výhra byla menší než $1, šance už na vaší straně nejsou. Tento příklad je velmi jednoduchý. Hra Texas Hold'em poker online ale obvykle zahrnuje více než dva hráče a je nutné pravděpodobnosti nejdříve natrénovat, abyste si je osvojili. Ať už hrajete Texas Hold'em poker online nebo jinou pokerovou variantu, neustále odhadujete, jaké karty mají ostatní hráči a jak se bude hra vyvíjet. Dobří hráči se od těch špatných liší hlavně v tom, že při svých odhadech počítají pravděpodobnosti. Jsou dvě fáze počítání pravděpodobností – pravděpodobnost banku a pravděpodobnost karet. Pravděpodobnost u banku je poměr jeho hodnoty a vaší sázky. Pokud je například v banku $20 a vaše sázka činí $2, pak je pravděpodobnost banku 10:1. Takže s $2 máte šanci vyhrát $20. Ve hře Texas Hold'em poker ale nestačí znát pouze pravděpodobnost banku. Musíte znát i pravděpodobnost svých karet, které odráží vaše šance na to, že budete mít výherní kombinaci. Vychází se z počtu outs (dosud nerozdané karty, se kterými můžete vytvořit některou výherní kombinaci), které se vydělí počtem karet zbývajících v balíčku.
 
Příklad: Máte dvě srdce a chcete vytvořit barvu. Po flopu jsou na stole rozdány také dvě srdcové karty. Počet srdcových karet v balíčku je 13, 4 už máte. Máte 9 „outs“ na to, abyste získali vaši požadovanou kombinaci karet. V balíčku zbývá 46 karet (52-2-4 vaše; karty protihráčů neznáte, takže je neberete v úvahu) - to je 9:46, což odpovídá cca 0,19 %. Pravděpodobnost karet je 1/0, 19-1 ku 1, takže asi 4,1:1.
 
Jakmile znáte oba druhy pravděpodobností, je nutné uplatnit toto pravidlo: Pokud jsou pravděpodobnosti banku větší než pravděpodobnosti karet, pak byste si měli vsadit. V delším období totiž budete vyhrávat. V našem případě je tato podmínka splněna. Tento příklad je důležitý pro to, abyste si uvědomili, jak se pravděpodobnosti počítají. Samozřejmě existuje i jednodušší způsob, který můžete uplatnit především ve hře Texas Hold'em poker online. Jsou to různé kalkulátory pravděpodobností obvykle nazvané jako Texas Hold'em Odds Calculator.
 
Ačkoliv se vám po přečtení těchto informací zdá asi všechno jasné, v samotné hře se to už bude jevit jinak. Proto vám doporučujeme nejdříve pokerové strategie a pravděpodobnosti procvičit při pokeru zdarma. Hraní pokeru na internetu má tu výhodu, že můžete hrát Texas Hold'em poker zdarma, jak dlouho jen chcete. Většina online poker heren tuto možnost nabízí. Je to velmi jednoduché, stačí navštívit nějakou pokerovou hernu, zaregistrovat se a stáhnout si software do počítače (pomocí tlačítka download Texas Hold'em poker). Poker taktika se na netu skvěle procvičuje a můžete zde vyzkoušet i různé kalkulátory pravděpodobností a naučit se je používat. Teprve až si budete naprosto jisti, že znáte dokonale pravidla Texas Hold'em pokeru, základní pokerové strategie a něco o pravděpodobnostech, začněte hrát o peníze.

SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Fortuna byla po svém vzniku v roce 1990 průkopníkem kurzového sázení u nás a také jednou z prvních akciových společností. 

Sportingbet.com vznikl už v roce 1998, takže patří mezi nejstarší a zároveň vůbec největší firmy provozující online sázení.

výborný bonus, možnost sázení na fotbal, hokej a další sporty. Dobré kurzy, výborná podpora. Solidní volba pro každého hráče, recenze na HH.

Přehlednost, široká nabídka sportovních sázek a velmi vysoký vstupní bonus, to jsou hlavní přednosti společnosti Interwetten.com

HH přináší podrobnou recenzi velmi populární a tradiční online sázkové kanceláře Bet365. Jaké jsou její bonusy, grafické zpracování a nabídka kurzů?

Online sázková kancelář Jetbull je na internetu teprve od roku 2007, přesto se dnes řadí k těm nejlepším. Najdete zde všechny známé i méně známé sporty a samozřejmě i sázky na dostihy.

Hrajte Poker zdarma

Naše skvělá flash hra, klikněte a hrajte!
Hrajte Poker zdarma

Naše skvělá flash hra, klikněte a hrajte!
BONUSOVÉ NABÍDKY
Odebírejte novinky

Přihlaste se k pravidelnému odběru informací o našich exkluzivních nabídkách, které nemají v České republice konkurenci.

Články
ANKETA
Studujete při výběru herny jejich věrnostní programy?: